copyrighted by Lnet sp. z o.o.    
head head
head head head
 
Aktualności
Forum
Oferta i cennik
Poczta
Usługi sieciowe
Twoje łącze
Kontakt z nami
Lnet-TELECOM
Projekty UE
Polityka prywatności
 
alarmuj

Domowe strony WWW

Domowa strona WWW to sposób na publikowanie przygotowanych przez siebie treści w Internecie. W założeniu, tego typu strony były wykorzystywane do publikacji prywatych informacji o sobie, jednak mogą być wykorzystywane również do dowolnych innych (zgodnych z prawem) celów - np. można opublikować serwis tematyczny, zgodny z naszymi zainteresowaniami, można opublikować informacje o swojej firmie, itp.

Z każdym prywatnym kontem pocztowym prowadzonym na serwerach LNET związane jest konto na domową stronę WWW.

Jak publikować?

Aby opublikować swoją stronę trzeba przede wszystkim ją stworzyć. Potrzebny będzie do tego edytor HTML - np. Pajączek lub dowolny edytor czystego tekstu - to jednak wybór dla bardziej zaawansowanych twórców stron.

Gdy mamy już na dysku naszego komputera katalog zawierający nasz własny serwis WWW należy przy pomocy programu klienta FTP przegrać zawartość tego katalogu na serwer poczta.Lnet.pl. Przy łączeniu się z serwerem niezbędne będzie podanie loginu i hasła. Jako login wpisujemy swój adres poczty elektronicznej w LNET (np. wojtek123@zbiorcza.net.lodz.pl), jako hasło - hasło do konta pocztowego.

Aby nasze hasło do konta pocztowego/WWW było bezpieczne należy zadbać o szyfrowane połączenie pomiędzy programem klienta FTP i serwerem. Niestety popularne programy klienckie nie zapewniają szyfrowania. Dlatego polecamy mniej popularne, ale za to wspierające SSL/TLS programy takie jak: CoreFTP, SmartFTP - dla Windows, LFTP - dla Linuxa, MacOS X, Open/Free/Net BSD.

Jak oglądać?

Nasza strona domowa widoczna będzie pod adresem zbliżonym do adresu konta pocztowego, ponieważ adres strony tworzymy z naszego adresu poczty elektronicznej w LNET zastępując znak @ (małpa) znakiem . (kropka). Przykładowo, jeśli nasz adres poczty elektronicznej to wojtek123@zbiorcza.net.lodz.pl to nasza strona domowa znajduje się pod adresem wojtek123.zbiorcza.net.lodz.pl - żeby adres był w 100% poprawnym URLem należałoby jeszcze przy jego wpisywaniu do przeglądarki dodać symbol protokołu, przez co otrzymamy http://wojtek123.zbiorcza.net.lodz.pl/, choć większość przeglądarek zrobi to za nas.


. . .
acrabit
symantec

Strona główna | Aktualności | Forum | Oferta i cennik | Poczta | Usługi sieciowe | Twoje łącze
Kontakt z nami | Lnet-TELECOM | Projekty UE | Polityka prywatności | Alarmuj Serwis
infotech aktualno�ci